2012. év kiskunhalasi ökölvívó hírei, eseményei
2013-09-14
Sikeresen lezajlott a XIII. Testvérvárosok Kupája - 2013. Szeptember 14. - beszámoló:
Készítette: Mester Sándor főtitkár
/ A beszámóló ide kattintva letölthető. /
XIII. Testvérvárosok kupája nemzetközi ökölvívótorna
Kiskunhalas, 2013. szeptember 14.
Bibó István Gimnázium Horváth István Sportcsarnoka
Nézők: kb. 150 fő
Résztvevő egyesületek:
Spartac Subotica (Srb), Spartak Komarno (Svk), Hódmezővásárhely, Kecskeméti Sport Club , Szegedi Boksz Club, Vecsési SE, Tápiómente Ökölvívó SE, Bajai Felsővárosi SE, Surmann Box Club, Tiszakécskei VSE, Varjú BC, Szolnoki MÁV és a Halasi Box Club (13 egyesület).
A mérkőzések kezdete előtt Szabó Lajos a Halasi Box Club elnöke köszöntötte a résztvevőket és megnyitotta a rendezvényt A halasi klub és a halasi sporttársak nevében köszöntötte a megye két új ökölvívó Európa-bajnokát, a bajai Gálos Rolandot és az ugyancsak bajai Szatmáry Petrát. Nagy tapsot kapott a két versenyző, Roland személyesen megjelent. Petra edzőtáborban van, a VB-re készül, így helyette edzője vette át a díszes serleget.
A versenyen megjelent Gyovai István, Kiskunhalas polgármestere is.
Versenybíróság:
Fésű Lajos (EUBC) zsűrielnök, Csikai István (EUBC) elnökhelyettes és időmérő, Bende Szabolcs (I. osztályú bíró) titkár, Dr. Ördög Csaba versenyorvos
Vezetett, pontozott:
Takács István (AIBA), Becsei Károly (AIBA), Szalkai Edina (I.oszt.), Gálos Tamás (I.oszt.) és Hornyák Norbert szlovák nemzeti bíró.
Tájékoztató: Mester Sándor
Közreműködött:
Kelemen Gábor, Anda Péter, Varsányi Vera, Molnár Solti Melinda, Molnár Solti Judit, Sárkány Anna, Kudliman Ramóna, Kiss Dorottya.
Rendezők: idb.Babós László, Kertész K. Ádám, Kiss Sándor, Kozma László, Fátyol László
A verseny előtt Fésű Lajos elnök tájékoztattat a csapatvezetőket a – sok – új szabálymódosításokról, melyek közül pár már most is életbelépett. Ezek közül a legtöbb problémát az új pontozásos rendszer kezelése, feldolgozása okozta. Az új, 10:9-es pontozói rendszerben az öt pontozó közül véletlenszerűen kiválasztanak hármat és annak a pontjai számítanak. Minden menet végén leadják a bírók a pontokat, ez felkerül egy összesítőre, a meccs végén összeadás, a kiválasztott bírók pontjainak elkülönítése, és utána közölnek eredményt. Ez meglehetősen hosszúvá és - megosztott pontok esetén - nehézkessé teszi a az eredmény megállapítását, rejthet magában hibát is. Ugyanakkor mindent, ezt is ki kell próbálni. Sokan igazságosabbnak vélik, hiszen nem csak az „ütőgépek” érvényesülnek, mert a teljesítmény alapján dotálható a kezdeményezőkészség, a kontratámadás, a jobb ökölVÍVÁS is! Ugyancsak új – és a profi szabályokhoz közelít, az is, hogy az idő előtti befejezést – függetlenül annak okától – technikai knock outnak (kiütésnek) tekintik.
25 pár lépett szorítóba, és három bemutató mérkőzésre került sor.
A Testvérvárosok Kupájának a kiírása: A párosításkor a csapatvezetők kijelöltek 3-3 versenyzőt, akinek az eredményét kérték figyelembe venni. A győztes: 10 pont, döntetlen: 7 pont, vesztes: 5 pont. 1 joker jelölés: győztes pontjai duplán számítanak. Időelőtti győzelem: + 3 pont, időelőtti vereség: - 3 pont. Azonos pontszám esetén a több felnőtt győzelem, utána több ifjúsági stb. döntött.
Bemutató mérkőzések:
Minden meccsnél döntetlent hirdettek ki, függetlenül attól, hogy esetleg idő előtt fejeződött-e be valamelyik.
- Antóni Antal (Surmann BC) lerohanta az első menetben a szolnoki Pongrác Márkot. Márk még csak alig 10 éves, Antoni túl keményen kezdett. Ez után a meccs után (is) fellángolt az a régi, mára már nemzedékinek számító vita: mennyire kell a jobbnak, erősebbnek vigyázni a másikra? Az idősebb edzők álláspontja szerint a versenyszerű körülmények között is kell, lehet tanulni, a fiatalabb generáció viszont azt mondja, hogy minden élesbe megy, aki az elején hajlamos „engedni, visszafogni magát”, az később is könnyebben meghajlik, ezért a bunyó az az első perctől élesbe kell, hogy menjen.
- Németh Zombor (Szolnok) és Török Eduárd (Hmv.h.) összecsapása is heves volt, bár két apró emberke vívta.
- Kifejezetten élvezetes volt a komáromi Simkovic Sebastián és a szolnoki Herczeg Zsolt bemutató meccs. Két érett, jó bokszoló vívott egymással remek csatát. Ők már az idősebb korosztályhoz tartoztak, de eltérő életkoruk miatt nem vívhattak tétmérkőzést, viszont a közönség jól szórakozott.
Hivatalos mérkőzések:
Serdülők:
- 44 kg. Hojsza Csaba (Varjú BC) jó küzdelemben veri a vásárhelyi Jóó Lászlót egyhangú pontozással.
- 48. kg. Hoppál Antal (Szoln.) hajtós meccsen győz, ugyancsak egyhangú pontozással a Varjú BC. versenyzője Márk Szabolcs ellen.
- 48. kg. Komáromi Viktor (Szoln.) szintén így veri a vásárhelyi Nagy Viktort.
- 56. kg. A serdülők egyik legjobb összecsapásán Bata Gergő (Tápióm.) 2:1 arányban marad alul a bajai Obádovics Gábor ellen. Nem véletlenül lett Obádovics a torna legjobb serdülő versenyzője, de jó teljesítményhez jó ellenfél is kell, így Bata is büszke lehet magára!
- 41,5 kg. A szegedi Gábor Dávid szintén 2:1-re veri a vecsési Nádasdi Lászlót. Ez is tűzbehozta a nézőket! Kor és súlycsoportjukat meghaladó meccset csináltak a srácok!
- 72. kg. A vásárhelyi Rácz Roland símán győz a szolnoki Vincze István ellen.
Juniorok:
- 48.kg. A szerb serdülőbajnok Grigorics Veljko ellen nagyon jó teljesítményt nyújtott a szegedi Gál Konrád! Igazi ökölvívó mérkőzés volt kontrákkal, belharcokkal. A szegedi Gál kivárt, visszaütött Veljko végig rohamozott. A szerb fiú nyert egyhangú pontozással, de Gál is nagyot mutatott!
- 52.kg. A halasiak által nagyon várt meccs. A régóta nagy tehetségnek tartott Fodor Álmos (HBC) végre itthon is megmutatta mire képes. Ellenfele a magasabb, kicsit nehezebb kecskeméti Kis Richárd volt. Álmos szépen, taktikusan és végig kezdeményezően irányította a meccset, egyhangú győzelme megérdemelt, de Kis nagyon jó ellenfél volt. Fodor, ha így sikerül a folytatás érmes reményekkel készülhet a magyar bajnokságra!
- Surmann Zoltán (Surman BC) iskolabokszot mutatott be a szolnoki Farkas István ellen. Surman, akinek édesapja az edzője, nagyon szépen bokszolt, nagy jövő állhat előtte. A mérkőzés végén – meglepetésre – ellenfele kezét emelték a magasba. A csapatvezető kérte a pontozó lapok átvizsgálását, kiderült, hogy tévedés történt. A zsűrielnök módosított, így helyreállt a világ rendje!
- 60 kg. A kecskeméti Tamási Mário klubtársa, Szűcs Dániel ellen tecnikai KO-val győzött a 3. menetben.
- A váltósúlyú halasi Polyákovics Balázs vállalta az egy súllyal feljebb történő indulást a volt válogatott kerettag, magyar bajnok vecsési Benik Viktor ellen. Jegyezzük meg Polyákovics nevét! Alacsonyabb kezdő létére nagyon szépen helytállt Benik ellen. 2:1-re kapott ki, úgy, hogy a második menetet vitathatatlanul mind az öt bíró neki adta! Benik az elején félvállról vette, de végül is csak a véghajrájának köszönhette a győzelmet. Balázs vitathatatlan sikert aratott a – hozzáértő – halasi közönség előtt!
Két felnőtt mérkőzés jött, mert a szegedieknek idő előtt kellet hazautazniuk, így „nehéz pofonok” következtek.
- 81. kg. Studenic Norbert (KOM) 2:1-re verte a szegedi Kis Mátét. Végig nyílt sisakos, nagyon kemény összecsapás volt, a támadással mind a ketten többet törődtek mint a védekezéssel. A meccs lázba hozta a közönséget!
- 91.k. Végül is a sok kihagyás után újra ringbe lépő Őze Attila (Szeged) revansot vett Stepnik Róbert (KOM) ellen. A szlovák fiú végig támadóan lépett fel, Őze kontrázott, több pontos ütésével nyert szintén megosztott pontozással.
Ifjúságiak:
- 54.kg. A bajai Gálos Viktor űzte, hajtotta a komáromi Mraz Jakubot, aki nem adta könnyen a bőrét, de meg kellett hajolnia Gálos nagyobb technikai tudása előtt. Technikai KO a harmadik menetben.
- 54.kg. A – már megszokhattuk – szerb bajnok Grigoric Alexa nagyon nagy meccset vívott Kolompár Jánossal (Tiszakécske VSE). János keményen odaállt, védett, kontrázott, de a második menettől elfogyott. Grigoric nagyon jó volt, technika és erőnlét hozta a szerb fiúnak a mérkőzést. Egyhangú győzelme megérdemelt! Szép meccs volt.
Női mérkőzések:
- junior 54 kg. Shafer Liza (Vecsés) egyhangú pontozással marad alul a vásárhelyi Gajdán Alexandra ellenében.
- ifjúsági 48. kg. A sokszoros válogatott, kiváló szegedi Gál Mónika lerohanta Habrán Melindát (Varjú BC.), akit az első menetben leléptettek technikai KO-val. Nem volt kegyelem.
- Elit (felnőtt) 51.kg. Az ugyancsak válogatott, EB és VB helyezett Váry Lili (Vecsés) szintén nagyon keményen meghajtotta az első menetet a kezdő, 48 kilós – de a meccs érdekében egy súllyal feljebb induló – Hachbold Judit (Tiszakécske) ellen. A menet végén Hachbold lement testütés miatt, az edzője jelezte, hogy feladják. Megszólalt a gong, mivel szünetben nem lehet mérkőzést beszüntetni, a bíró a második menet elején beszólította a versenyzőket és azután szüntette be a mérkőzést. Győz: Vry TKO-val.
- Elit 57.kg. Aki nem szereti a női ökölvívást az ilyen meccseket nézzen, és megváltozik a véleménye: Gyönyörű mérkőzés volt a komáromi Sonja Valachova és a vecsési Szűcs Szabina között. Igazi szép bokszmeccs. Technika és erőnlét mind a két oldalon, remek kontrákkal, kiugratásokkal. Valachova győzött egyhangú pontozással, de Szűcs is remek teljesítményt nyújtott.
- Elit 75.kg. A komáromi Bodoky Lilla kevés meccses ugyan, de közel 15 centivel és mintegy kilenc kilóval „nagyobb” a halasi Kozma nitánál. Anitának is kellett az összecsapást, így vállalta – kérte – a meccset. Győrfy György a komáromiak edzője azt igérte, olyan ellenfelet hoz aki ellen meg tudja mutatni mire képes! Így is történt. Anita az első menetben megmutatta „ki a főnök”, ezt követően azonban csináltak egy nagyon jó meccset. Nem „csapta szét” ellenfelét – bár talán megtehette volna – szépen végigbokszolták a mérkőzést, ahol Anita nagyon szép dolgokat produkált a ringben, kipróbálhatta magát magasabb, messziről ütő ellenfél ellen. Egyhangú pontozásos győzelme megérdemelt volt, de Bodoky is szépen helytállt.
- Elit 60.kg. Ugyancsak alkalmas volt a női mérkőzések meg/elismerésére a komáromi Maria Bartalova és a kécskei Varga Melinda összecsapása. Két jó bokszoló küzdelme a ringben. A szlovák lány egyhangú pontozással nyert, de ellenfele is büszke lehet teljesítményére.
Férfi felnőtt összecsapások:
- 81.kg. Akkor jó egy meccs, ha azonos tudásúak az ellenfelek. ez így volt Strapec Marek (Komárom) és Széll Tamás (Szolnok) esetében. A nehézsúlyt meghazudtoló szép és technikás meccset vívtak. Végül a szolnoki fiú nyert egyhangú pontozással, de a komáromi srác is nagyon nagyot bokszolt.
- 91.kg. A szlovák bajnok és válogatott, a komáromiak „jókere”, Erik Tikanec ellenfele – Novák Imre (Tápiómente) – délután belázasodott, az orvos nem engedte ringbe lépni, így Tikanec ellenfél nélkül győzött. Tikanec megjelent a szorítóban, kivárta a kötelező időt, és ún. walk-over győzelmet aratott (Ilyenkor a vezetőbíró felszólítja a pontozóbírókat a pontozólapok kitöltésére, összegyűjti azokat, a szorító közepére szólítja az ökölvívót és eredményhirdetés után a magasba emeli a kezét, mint győztesét.) Ez később a pontverseny eredményét jelentősen befolyásolta.
64.kg. A nap egyik legjobban várt mérkőzése volt Babós Laci (HBC) és a komáromi Nguyen Krist összecsapása. Laci nincs igazán jó formában, alig 60 kiló, de „kell a meccs”. A komáromiak mindig jók, harcosak és kemények. Egy menet ide, egy menet oda. Nagy adok, kapok váltakozik szép, taktikus ökölvívással. Laci nyugodtabb, higgadtabb (egy évvel öregebb is ellenfelénél), kivár, kontráz. Nguyen rohamoz, fordítani akar, talán egy kicsit most a kondija is jobb. Belharcot erőltet, Babós kizárja, keresztbeveri. A közönség tombol, mindenki a szorítóra tapad. Végül: Győz egyhangú pontozással: Babós Kiskunhalas.
- 70 kg. Végén – is – csattan az ostor: Albert Ferenc (HBC) egyhangú pontozással veri a szlovákiai Kis Martint. Feri már a múltkori szentesi gálán is megmutatta mire képes, ha fegyelmezetten bokszol Most is ez történt. ellenfele a hasonló adottságú és mérlegű Kis, jól képzett, harcos bunyós, de Feri ma ellenállhatatlan volt. Élvezte a bunyót! Szép meccset csináltak, de Feri győzelme egy percig nem volt kétséges.
A torna végén került sor a különdíjak átadására és a csapatverseny eredményének kihirdetésére:
A díjakra javaslatot a volt halasi ökölvívók baráti körének tagjai tettek javaslatot. Sok régi halasi bokszoló is kilátogatott a mérkőzésre: Óbendorf József, László Sándor, Mókus László, Komlós Károly, Pozsonyi László, Halász Péter fia és mások.
Különdíjakat kaptak:
- a legtechnikásabb
Serdülő Obádovics Gábor (Bajai FÖSE)
Junior Fodor Álmos (Halasi BC)
Ifjúsági Grigoric Alexa (Spartac Subotica)
Felnőtt Széll Tamás (Szolnoki MÁV)
Női Kozma Anita (Halasi BC)
- a legjobb halasi: Albert Ferenc
- a legjobb külföldi: Sonja Valachova (Spartak Komarno) – a torna történetében az első női versenyző, aki ezt a díjat megkapta!
- a „nap mérkőzése” mindkét résztvevője Nguyen Krist (Spartak Komarno) – Babós László (Halasi BC)
A Volt Halasi Ökölvívók Baráti Köre kiadja:
Kincses György emlékdíjat:
- A legjobb 60 kg-os illetve alatti versenyzőnek: Gálos Viktor (Baja FÖSE)
A díjat Szabó Lajos a halasi klub elnöke, Kincses Krisztián a névadó fia és Rostás László a halasi kisebbségi önkormányzat elnöke adta át.
Csenki Ferenc emlékdíjat kapott:
- A halasi ökölvívás támogatásáért: Fodor Gábor vállalkozó
- Kiemelkedően sportszerű, példaadó hozzáállásért: Győrfy Győrgy a Spartak Komarno edzője, csapatvezetője a Kiskunhalas és Komárom közötti sportbarátság és kapcsolat ápolásáért.
A díjat Szabó Lajos és Csenki Ferenc unokája, Varsányi Vera adta át.
A két díjat – egy kisplasztikát (Kincses emlékdíj) és egy bronz portré domborművet (Csenki emlékdíj) – a halasiak versenyzője, a válogatott kerettag ökölvívó Kozma Anita készítette.
Csapatverseny eredménye:
I. Spartak Komarno (SVK) 43pont
edző: Győrfy György
II. Halasi Box Club 40 pont (több felnőtt győzelem)
Edző: Lehoczky László
III. Szolnoki MÁV 40 pont
Edző: Balogh András
Vecsési SE (38), Hódmezővásárhely (35), Szegedi BC (33), Spartac Subotica (30), Bajai FÖSE (30), Varjú BC (27), Kecskeméti SC (18), Tiszakécskei VSE (12), Tápiomente (12)
A különdíjak leírása:
Kincses György
1963 - 2007
Pályafutása:
1977 – 1980 Kiskunhalas, országos serdülő bajnok, ifi OB.III. hely, válogatott kerettag, győzelem a románok ellen Makón.
1981 – 1990. KSC.
1981-től folyamatosan válogatott, több, mint harminc mérkőzést vív nemzeti színekben.
1982. junior magyar bajnok.
1983-88 között felnőtt válogatott.
1983. junior EB. ötödik, ugyanebben az évben: Várna, felnőtt Európa-bajnokságon ugyancsak 5. hely.
Összesen öt magyar bajnoki címet nyert:
Háromszoros felnőtt magyar bajnok / 1985-86 és 1988/
Kétszeres ezüstérmes /1987 és 1989/.
Állandó tagja a KSC NB. I.-es CSB csapatának, öt évig csapatkapitánya.
Mérlege: 264 mérkőzésből 218 győzelem, 7 döntetlen.
1990-93 között profi versenyző.
1991-ben ő lesz Magyarország második világháború utáni első profi bajnoka.
Kincses György emlékére alapított díj leírása és a díjazottak névsora
A díj:
Alapító: a Halasi Box Club elnöksége és a Volt Halasi Bokszolók Baráti Köre.
Alapítva: 2007-ben.
A díjat kapja: A Testvérvárosok kupája nemzetközi ökölvívótorna legjobb 60 kg-os vagy az alatti versenyzője (Kincses György ezekben a súlycsoportokban bokszolt!)
A díjat odaítéli: A volt halasi bokszolók közül a versenyen megjelent, és a HBC elnöke által felkért 3 fő, valamint a HBC elnöke és főtitkára.
Díjátadás: A verseny záróünnepségén, különdíjak átadásakor. A díjátadásra meghívásra kerül Kincses György családja is.
A díj: Ökölvívó trófea, a díj megnevezésével, az átadás időpontjával, méltó kivitelben.
Eddigi díjazottak:
2008: - Pekanov Tamás (Kecskeméti SC)
2009: - Varjú György (Kecskeméti SC)
2010: - Dobrádi Zsolt (Gyöngyösi RSE)
2011: - Babós László (Halasi BC)
2012: - Gálos Roland (Bajai FSE)
2013: – Gálos Viktor (Bajai FSE)
Csenki Ferenc:
Csenki Ferenc, mindenki Feri bácsija is, akinek a város és a fiatalok érdekében végzett munkáját 1997-ben Pro Urbe - a Városért - kitüntetéssel, 2007-ben sport „Életmű"-díjjal, 2008-ban Díszpolgári címmel ismerte el a halasi képviselő-testület. 1998-ban átvehette Dr. Csötönyi Sándortól, a szakszövetség elnökétől a „Magyar ökölvívásért" díjat, 2007-ben pedig a Magyar Ökölvívó Szakszövetség Díszpajzsát. A pár éve megjelent sporttörténeti kötetben így emlékezett a kezdetekre: „A sporttal Kiskunfélegyházán ismerkedtem meg a gimnáziumban, amelyet 1934-től 1942-ig látogattam. A sportnak mindenféle ága érdekelt, labdarúgás, kézilabda és többek között a boksz is. 1939 elején kezdtem bejárni bokszedzésekre. Három évig, 1939 - 41 között jártam rendszeresen a tréningekre....1942-ben Kiskunhalasra költöztünk....háború, majd hadifogság után újra Kiskunhalason...egy darabig jártam focizgatni, de közben edzettem pár, az ökölvívás iránt érdeklődő srácot is....1947 elején el kellett határoznom, hogy ökölvívással foglalkozom-e vagy pedig labdarúgással? Mivel akkorra már sokat fejlődtek a gyerekek, ez reményt nyújtott arra, hogy Kiskunhalason megvessük az ökölvívás alapjait..." Az alapok lerakása annyira jól sikerült, hogy mind a mai napig létezik kiskunhalasi ökölvívás, melynek 1947 - 2005. között aktív és tevékeny résztvevője volt Csenki Ferenc. 58 év edzőség után is, egészen a legutóbbi időkig benézett edzésekre, még szurkolt a halasiaknak a 2009. évi szeptemberi nemzetközi tornán. A „régi iskola" képviselője volt, akinél még a válogatott versenyzőnek is minden edzésen gyakorolni kellett a szabályos lépést: „előre-hátra-jobbra-balra, védést lezárással, a védés hárítással, a védés elhajlással" alapelemeket, a „pár elleni iskolázást," az igazi szép ökölvívástt. De a régi iskola képviselője volt abban az értelemben is, hogy nem „csak" bokszolókat nevelt. Fontosnak tartotta tanítványai iskolai előmenetelét, munkahelyi helytállását is. Sok nehéz sorsú - mai divatos szóhasználattal hátrányos helyzetű - srácból lett megbecsült szakember, akik az ökölvívás nélkül, Feri bácsi „iskolája" nélkül talán soha nem értek volna révbe. Büszke lehet a srácokra! A teljesség igénye, idő és sorrend nélkül pár név, akikre ma is emlékeznek a szép bunyó kedvelői: Király Balázs, Vörös T. Béla, Holló Antal, Holló József, Obendorf József, Kincses György, Halász László, Halász Péter, Molnár Lajos, László Sándor, Döme Tibor, Komlós Károly, Kincses György, Patai Antal, Jakab László, Török Tihamér, Fekete Mihály, Szűcs János, Surján Lukács, a Faragó testvérek. Több alkalommal segítette a korosztályos magyar válogatottat is, 1963-ban a Jugoszlávia elleni junior viadalon Holló Anti, Surján Lukács, Óbendorf József és Molnár Mihály szerepelt a ringben Feri bácsi irányítása mellett. De a mai csapat vezetősége is az ő fiai közül került ki Szabó Lajos klubelnök, Lehoczki László edző és Mester Sándor folytatja azt, amit ő kezdett el több mint hat évtizede. „Örök emlékű az, akinek tudását tanítványai továbbviszik!" - tartja a mondás. Csenki Ferenc emlékét megőrizzük, tanításait továbbviszik a halasi fiatalok, volt tanítványai, tartását, munkához, embertársaihoz való példamutató hozzáállását továbbvisszük mi, akik itt maradtunk!
2010-ben ment el közülünk.
Csenki Ferenc Emlékdíj
Alapítva 2010-ben.
Alapító: Halasi Box Club (HBC) elnöksége.
Célja: Méltó módon őrizni Csenki Ferenc emlékét, elismerni az edzői, nevelőmunkát, jutalmazni a kiskunhalasi ökölvívóélet újraindításában, életbetartásában nyújtott segítséget.
Kiadható díjak száma: évente 2. darab (indokolt esetben ettől eltérés lehetséges).
A díj erkölcsi elismerés, pénzdíjjal nem jár.
Odaítéléséről dönt: HBC elnöksége.
Kiadás időpontja: Minden évben a Testvérvárosok kupája - általában szeptember 2. hete. Ennek elmaradása esetén az elnökség által megjelölt más időpont.
A díj átadására meghívandó Csenki Ferenc családja, és az egyik átadó a családból kerüljön ki!
Első alkalommal a X. Testvérvárosok Kupája Nemzetközi Ökölvívótornán került átadásra 2010. szeptember 17.
Csenki Ferenc Emlékdíjban részesültek:
2010.
Balogh András a legeredményesebb csapat edzője (Szolnok)
Szalkai László edző (Hódmezővásárhely) kiemelkedően sportszerű magatartásáért
Mester Sándor volt ökölvívó a halasi ökölvívás újraindításáért és szervezőmunkájáért
Átadta: Szabó Lajos klubelnök, özv. Csenki Ferencné
2011-ben két díj került kiadásra.
Gál László ökölvívóedző (Szeged) a fiatalok neveléséért, felkészítéséért, pedagógiai munkájáért
Lehoczki László (Kiskunhalas), a Halasi Box Club edzője - sikeres nevelőmunkájáért, a halasi ökölvívás újraindításában betöltött szerepéért
Átadta: Szabó Lajos klubelnök, Varsányi Vera (Csenki Ferenc unokája)
2012.-ben
Pozsonyi László (Kiskunhalas) vállalkozó, volt ökölvívó, a halasi ökölvívás több éves önzetlen támogatásáért
Gálos Tamás (Baja) edző, a fiatalok neveléséért, felkészítéséért, pedagógiai munkájáért
Átadta: Szabó Lajos klubelnök, Varsányi Vera (Csenki Ferenc unokája)
2013.-ban:
A halasi ökölvívás támogatásáért: Fodor Gábor vállalkozó
Kiemelkedően sportszerű, példaadó hozzáállásért: Győrfy Győrgy a Spartak Komarno edzője, csapatvezetője a Kiskunhalas és Komárom közötti sportbarátság és kapcsolat ápolásáért.
A díjat Szabó Lajos és Csenki Ferenc unokája, Varsányi Vera adta át.
A két díjat – egy kisplasztikát (Kincses emlékdíj) és egy bronz portré domborművet (Csenki emlékdíj) – a halasiak versenyzője, a válogatott kerettag ökölvívó Kozma Anita készítette.
Kiskunhalas, 2013. szeptember 15.
Mester Sándor
főtitkár
/ A beszámóló ide kattintva letölthető. /